Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Берегуйфалівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04349030) був реорганізований і увійшов до складу Великоберезької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Населений пункт Берегуйфалу Берегівського району Закарпатської області виник внаслідок монголо-татарської навали на село Береги у  1242 році. Люди, які вижили, заселили нові місця неподалік  від зруйнованого села, що були надійно захищені болотами Чорного Мочара та тутешніми лісами.

Перша пісенна згадка про село Берегуйфалу датується 1378 роком. У XIV столітті село відносилося  до Мукачівського домініуму, тобто власниками села були господарі Мукачівського замку:  сімейство Гуняди, угорські королі та Трансільванські князі, а  з 1728 року – сімейство графа Шенборга.

У 1595 році мешканці села прийняли реформаторську віру. Дуже часто навідувався сюди трансільванський князь Ференц II Ракоці,  в навколишніх лісах полюбляв полювати. Мешканці села взяли активну участь у визвільній війні проти Габсбургів у 1703-1711рр. під прапором Ференца II Ракоці та в Угорській революції 1848-1849 рр. під керівництвом Лайоша Кошута. З 1920 року згідно Тріанонського договору село відійшло до новоутвореної Чехословаччини. З 1938-1945рр. село знову опинилось у складі Угорського Королівства. У 1945 році було встановлено Радянську владу, що тривала до оголошення незалежності України. У листопаді 1945 року Радянською владою 139 чоловіків віком  від 18 до 55 років були вивезені в концтабори по всьому Радянському Союзу, 45 з яких не повернулися додому.

Село Берегуйфалу знаходиться на етнічному кордоні, тобто є останнім угорськомовним населеним пунктом у цьому напрямку на Закарпатті. Чисельність населення становить 2029 осіб, зокрема  1424 угорців, 273 українця, та 332 ромів.

З 1945 року село носило назву Нове Село.  З  вересня 1991 року Указом Президії Верховної Ради України селу було повернуто історичну назву Берегуйфалу.

На території села діють: загальноосвітня школа I-II ст., дитячий садок,  амбулаторія загальної практики сімейної медицини, відділення зв’язку, будинок культури, бібліотека, реформаторська, православна, римо-католицька та євангельська громади, лісомисливське лісництво, 10 сілянських фермерських господарств, 2 кафе-бари, 7 торгових точок, Берегуйфалівське товариство мисливців та рибалок.

Що року тут у вересні місяці проводиться святкування «Рибного фестивалю».

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *